Menu

treit galeria

Jerzy Treit,autorska galeria sztuki, podróże, teksty

Osiem dni

jtreit

 

 

 

 

mkm

 

 

mmk

Cykl Varso vie, (44x28cm każdy), technika własna na papierze, 2017


 

 

.... przetwarzam w sobie rz rzeczywistości na piękności,

wymyślam świat potem go opisując, taka maszynka do zabawy,do trwania

na pewnym poziome dzieciństwa gdzie intelekt jest przyklejony do serca, ma z nim blisko i jest mu ciepło, dlatego ten świat nie ma jeszcze podziałów na mój i wasz i choć patrząc z perspektywy dorosłego wydaje się dziecinadą okazuje się jedynym wyjściem ze schizofrenicznego melanżu ludzi kierującymi układami tego świata.

 

bhb

Pracownia Wawer, 2017

Piżama dzień

jtreit

mm

Piżama dzień, 30x45cm, technika własna na papierze, 2017

 

 

... zainteresowania podróżą, oglądaniem krajobrazu, jakbym chciał go skanować. Kawałek po kawałku. Miejsce za miejscem, las za lasem,drogę za drogą,powietrze w powietrzu.
Z tych skanów w procesie czasu dzieje się wybór.Następnie kolejny wybór z wyboru. Aż po chwilę w której buduje się moja flora bakteryjna...

 

mmm

Piżama dzień II, 30x45cm, technika własna na papierze, 2017

 

...ci którzy zapisują wszystkie możliwe drogi w rachunkach liczbowych, a nawet ci najbardziej odważni którzy próbują obalić teorię względności nie wiedzą jak bardzo początek pachnie białą kartką...

 

mmmm

Piżama dzień III, 30x45cm, technika własna na papierze, 2017

Charaktery

jtreit

nnnnn

Charaktery I, II, 2x 70x50cm, pastel,2017

 

Charakter (ang. Alignment) Ujęte ogólnie moralne i osobiste nastawienie istoty do świata reprezentuje jej charakter: praworządny dobry, neutralny dobry, chaotyczny dobry, praworządny neutralny, neutralny, chaotyczny neutralny, praworządny zły, neutralny zły oraz chaotyczny zły.

Charakter to narzędzie, dzięki któremu będziesz kształtował tożsamość swego bohatera. Nie traktuj go jako żelaznej reguły i nie pozwól, by cię krępował. Tak naprawdę każda jego odmiana reprezentuje szeroką gamę osobowości i filozofii życiowych. Dzięki temu dwie osoby o tym samym charakterze będą od siebie różne.

źródło:  Internet 2017

Dwa

jtreit

sca

Dwa, 75cm, technika własna na papierze, 2017

Wiedza jest demoralizująca , jest twarda, spowalnia reakcję na piękno, zdarza się za każdym zakrętem, ujmuje uczucia a one pragną liter, zdań, reportaży z niewidzialnego świata.

 

 

 

Jeden

jtreit

sc

Jeden, 75cm, technika własna na papierze, 2017

 

 

   Nie ma czegoś  takiego jak upływ czasu. To raczej złudzenie upływu a  my się przekształcamy wraz z kosmosem i całym Uniwersum na zasadach ich rytmu nie naszego. Odczucie czasu i jego miar ,ram, jest relatywne. Czas to umowa i wmówiono nam od urodzenia jak mamy go traktować i w sferze duchowej i intelektualnej . Nałożono na nas wszystkich siatki miar i mapy satelitarne. Przybito pieczątkę i datę ważności. Potem wystarczyło kilka lat edukacji by skanalizować nas w społeczeństwo.

Tym czasem w bezmiarze mikro ruchy przyrody drgają niezmierzonym świętem

© treit galeria
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci