Menu

treit galeria

Jerzy Treit,autorska galeria sztuki, podróże, teksty

Pędzel w szampanie / Pinceau dans le champagne

jtreit

sz

Pędzel w szampanie, 100x80cm, akryl,olej, spray, 2016

 

"Czasem chcę przypomnieć ludziom,że istnieje inna realność. Odmienna od systemowej narracji jaką nam wpajano od dzieciństwa, kliszy i szablonów patrzenia. Ponieważ istnieje świat marzeń i skojarzeń przypisany każdemu z nas indywidualnie."

J.Treit , Notatki 2016

Kumulacja skojarzeń

jtreit

at

Kiedy maluję stawiam się w pozycji widza, gram skojarzeniami jakie mogą pojawić się w odbiorcy, tworzy się swoista dyskusja w której próbuję ukryć pewne obrazy z mojej przeszłości, wchodzę w swoistą grę teatralną, wykorzystuję w swoich pracach obrazy z reklam, wspomnienia z podróży, kompozycje z dzieł minionych epok, często kumuluję w pracach kilka technik, używam różnych narracji do budowania obrazów. Chcę prowokować widza aby patrzył na otaczający go świat w inny niż dotychczas sposób pomijając rutynę i wiedzę.

Każdy element wokół nas ma swój kod za którym kryje się nieograniczona ilość interpretacji.

ką

Kapiące się, tusz,papier, 20x30cm, 2016

 

Podobnie jest z emocjami, miłością, strachem czy erotyką, moje łączenie w jednej pracy przedmiotów, roślin czy ludzkiego ciała służy temu właśnie aby w nowej przestrzeni spotykały się elementy dotychczas sobie obce, czsto abstrakcyjne, nawiązujące jedynie swoja poetyką do spotykanych w rzeczywistości elementów. Powstaje  "sen" ja jawie, który prowokuje widza do oswajania się z emocjami ,które często towarzyszą nam w codzienności.
W procesie twórczym sięgam w jednej chwili po teraźniejszość i przeszłość tworząc element przyszłości zawarty w nowym dziele.

 

obs

Obserwator, 50x65cm, tusz,kredka, pisak, akryl,papier, 2016

© treit galeria
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci